12:51 - 21 Sep 2019 (Sat)
Italy - Serie A
September 20
FT
Cagliari
Genoa
September 21
13:00
Udinese
Brescia
16:00
Juventus
Verona
18:45
Milan
Inter
September 22
10:30
Sassuolo
SPAL
13:00
Bologna
Roma
13:00
Sampdoria
Torino
13:00
Lecce
Napoli
16:00
Atalanta
Fiorentina
18:45
Lazio
Parma
Italy - Serie B
September 20
FT
Frosinone
Venezia
September 21
13:00
Livorno
Pordenone Calcio
13:00
Benevento
Cosenza
13:00
Empoli
Cittadella
13:00
Pescara
Virtus Entella
13:00
SS Juve Stabia
Ascoli
13:00
Spezia
Perugia
13:00
Cremonese
Crotone
16:00
Chievo
Pisa
September 22
19:00
Trapani
Salernitana
September 18
FT
S.S. Arezzo
Juventus U23
September 21
13:00
Pro Vercelli
? - ?
ASDC Gozzano
18:45
Pistoiese
? - ?
Como
September 22
13:00
Renate
? - ?
Olbia
13:00
Robur Siena
? - ?
Aurora Pro Patria 1919
13:00
S.S. Arezzo
? - ?
AlbinoLeffe
13:00
US Pianese
? - ?
Alessandria
15:30
Calcio Lecco 1912
? - ?
Monza
15:30
Juventus U23
? - ?
US Citta DI Pontedera
15:30
Novara
? - ?
US Pergolettese 1932
September 23
16:00
AS Giana Erminio
? - ?
Carrarese
September 21
13:00
FC Arzignano Valchiampo
? - ?
Sudtirol
15:30
Carpi
? - ?
Rimini
16:30
Ravenna FC 1913
? - ?
Imolese Calcio
18:45
Cesena FC
? - ?
Piacenza
18:45
Modena
? - ?
FeralpiSalo
September 22
13:00
Gubbio
? - ?
Vicenza
13:00
Fermana FC
? - ?
SS Sambenedettese Calcio
13:00
Ssd Vis Pesaro 1898
? - ?
Padova
13:00
Virtus Verona
? - ?
Triestina
15:30
Alma Juventus Fano
? - ?
Reggio Audace FC
September 21
14:00
Rende
? - ?
Teramo
September 22
13:00
AS Viterbese Castrense
? - ?
Catanzaro
13:00
AZ Picerno ASD
? - ?
Casertana FC
13:00
Rieti
? - ?
Potenza
13:00
Monopoli
? - ?
Catania
13:00
Sicula Leonzio
? - ?
Ternana
15:30
US Avellino 1912
? - ?
AS Bisceglie
15:30
Reggina
? - ?
Vibonese
15:30
Virtus Francavilla Calcio
? - ?
Bari
18:45
Cavese
? - ?
Paganese
September 21
13:30
ASD Calcio Chieri 1955
? - ?
Seravezza
September 22
13:00
AS Casale
? - ?
Bra
13:00
Fossano
? - ?
Verbania
13:00
Ghivizzano Borgoamozzano
? - ?
Lucchese
13:00
Prato
? - ?
Caronnese
13:00
Real Forte Querceta
? - ?
Borgosesia
13:00
Sanremese
? - ?
Vado
13:00
Savona
? - ?
US Fezzanese
15:30
SCD Ligorna
? - ?
Lavagnese
September 19
FT
Dro
Arconatese
September 21
13:30
Villa D'Alme
? - ?
Virtus Bolzano
September 22
13:00
Bustese Milano City
? - ?
NibionnoOggiono
13:00
Caravaggio
? - ?
Folgore Caratese
13:00
Inveruno
? - ?
Levico Terme
13:00
Pontisola
? - ?
AC Legnano
13:00
Pro Sesto
? - ?
Tritium
13:00
Scanzorosciate
? - ?
Castellanzese
13:00
Seregno
? - ?
Brusaporto
13:00
Sondrio Calcio
? - ?
Virtus Bergamo Alzanoseriate
September 21
13:00
Chions
? - ?
Union Feltre
September 22
13:00
Adriese
? - ?
Tamai
13:00
Belluno
? - ?
Cjarlins Muzane
13:00
Caldiero Terme
? - ?
Montebelluna
13:00
Campodarsego
? - ?
San Luigi
13:00
Cartigliano
? - ?
Delta Calcio Rovigo
13:00
Clodiense
? - ?
Vigasio
13:00
Legnago Salus
? - ?
Este
13:00
Luparense
? - ?
Ambrosiana
13:00
Villafranca
? - ?
Mestre
September 21
13:00
Lentigione
? - ?
Cavenago Fanfulla
September 22
13:00
Alfonsine
? - ?
Correggese
13:00
Breno
? - ?
Progresso
13:00
Calvina
? - ?
Mezzolara
13:00
Ciliverghe Mazzano
? - ?
Fiorenzuola
13:00
Forli
? - ?
Sasso Marconi
13:00
Franciacorta FC
? - ?
Savignanese
13:00
Sammaurese
? - ?
Crema
13:00
Vigor Carpaneto
? - ?
Mantova
September 21
13:00
Grosseto
? - ?
Ponsacco
13:00
San Donato
? - ?
Scandicci
September 22
13:00
Aglianese
? - ?
SSD Albalonga
13:00
Aquila Montevarchi
? - ?
Tuttocuoio
13:00
Flaminia
? - ?
Monterosi
13:00
Foligno
? - ?
Trestina
13:00
Grassina
? - ?
Sangiovannese
13:00
Pomezia
? - ?
Bastia Calcio
13:00
US Gavorrano
? - ?
Cannara
September 21
13:00
Atletico Terme Fiuggi
? - ?
Matelica
September 22
13:00
Campobasso
? - ?
Vastese
13:00
Cattolica Calcio SM
? - ?
Recanatese
13:00
Chieti
? - ?
Olympia Agnonese
13:00
Jesina
? - ?
Tolentino
13:00
Real Giulianova
? - ?
Montegiorgio
13:00
San Nicolo
? - ?
Avezzano
13:00
Sangiustese
? - ?
ASD Porto Sant Elpidio
13:00
Vastogirardi
? - ?
ASD Pineto
September 18
FT
Arzachena
Aprilia
September 22
13:00
AP Turris
? - ?
Citta di Anagni
13:00
ASD Trastevere
? - ?
Aprilia
13:00
Latina
? - ?
ASD Lanusei
13:00
Muravera
? - ?
Cassino
13:00
Portici
? - ?
Pro Calcio Tor Sapienza
13:00
Team Nuova Florida 2005
? - ?
Budoni
13:00
Torres
? - ?
Ostia Mare
13:00
Vis Artena
? - ?
Ladispoli
14:00
Arzachena
? - ?
Latte Dolce
September 18
FT
Audace Cerignola
Casarano
September 22
13:00
ACD Nardo
? - ?
Nocerina
13:00
ASD Grumentum Val D'agri
? - ?
Taranto
13:00
Bitonto
? - ?
Agropoli
13:00
Brindisi
? - ?
Audace Cerignola
13:00
Foggia
? - ?
Gravina
13:00
Gelbison Cilento
? - ?
Gladiator
13:00
Sorrento
? - ?
Citta di Fasano
13:30
Team Altamura
? - ?
Francavilla
14:00
Fidelis Andria
? - ?
Casarano
September 22
13:00
Acireale
? - ?
Troina
13:00
Calcio Biancavilla 1990
? - ?
Citta di Messina
13:00
Corigliano Calabro
? - ?
Cittanovese
13:00
Giugliano
? - ?
ACD San Tommaso
13:00
Messina
? - ?
Castrovillari
13:00
Nola
? - ?
Roccella
13:00
SSD Palermo
? - ?
Marina di Ragusa
13:00
Savoia
? - ?
Marsala
13:00
US Palmese
? - ?
Licata
September 20
FT
Empoli
1 - 2
Cagliari
September 21
09:00
Bologna FC 1909
? - ?
SSC Napoli
11:00
Inter Milano
? - ?
ACF Fiorentina
13:00
SS Lazio Roma
? - ?
Pescara
15:00
Genoa Cfc
? - ?
Sassuolo
September 22
09:00
Atalanta Bergamo
? - ?
Juventus Torino
11:00
AC Chievo Verona
? - ?
Sampdoria Genoa
September 23
13:00
Torino
? - ?
AS Roma
September 21
13:00
AC Milan
? - ?
Asd Orobica Calcio Bergamo
13:00
Empoli FC
? - ?
Inter Milan
13:00
Graphistudio Tavagnacco
? - ?
Asd Pink Sport Time Bari
13:00
Sassuolo CF
? - ?
Juventus FC Women
13:00
Women Hellas Verona Ssd
? - ?
Cf Florentia
September 22
10:30
Fiorentina Women FC
? - ?
As Roma
Italy - Coppa Italia
August 16
FT
Genoa
Imolese Calcio
August 17
FT
Parma
Venezia
August 18
Postp.
Bologna
? - ?
Pisa
Postp.
Brescia
? - ?
Perugia
Postp.
Sampdoria
? - ?
Crotone
AET
Perugia
Brescia
FT
Fiorentina
Monza
AET
Cittadella *
Carpi
FT
Ascoli
2 - 0
Trapani
FT
Cagliari
Chievo
AET
Empoli
Pescara
FT
Frosinone
Monopoli
AET
Verona
Cremonese
FT
Udinese
3 - 1
Sudtirol
FT
Pisa
Bologna
FT
SPAL
FeralpiSalo
FT
Lecce
Salernitana
FT
Sassuolo
Spezia
FT
Crotone
Sampdoria
May 25
FT
Pordenone Calcio
Juve Stabia
August 18
FT
Renate
Como
August 18
FT
AlbinoLeffe
Calcio Lecco 1912
August 18
FT
Reggio Audace FC
Juventus U23
August 17
FT
US Pianese
0 - 2
Pistoiese
August 18
FT
Ssd Vis Pesaro 1898
1 - 0
Rimini
August 14
FT
FC Arzignano Valchiampo
Modena
August 18
FT
Virtus Verona
FC Arzignano Valchiampo
August 18
FT
Teramo
Gubbio
August 18
FT
Rieti
Ternana
August 14
FT
Paganese
US Avellino 1912
August 18
FT
US Avellino 1912
1 - 0
Bari
August 18
FT
Sicula Leonzio
Vibonese
September 12
FT
AS Bisceglie
1 - 1
AZ Picerno ASD
Italy - Super Cup
January 16
FT
Juventus
Milan