13:35 - 21 Sep 2019 (Sat)
Sweden - Allsvenskan
September 20
FT
GIF Sundsvall
Djurgaarden
September 21
live 5'
Falkenbergs FF
Oestersunds FK
14:00
IFK Norrkoeping
Oerebro
14:00
Kalmar FF
Haecken
16:00
IFK Gothenburg
Sirius
September 22
13:00
Hammarby IF
AIK
15:30
Helsingborgs IF
AFC Eskilstuna
15:30
Elfsborg
Malmoe FF
Sweden - Superettan
September 17
FT
Degerfors
Mjallby AIF
September 20
FT
IK Frej Taeby
GAIS
FT
Oergryte IS
IK Brage
September 21
live 5'
Varbergs Bois
Syrianska
14:00
Dalkurd FF
Oesters IF
14:00
Joenkoepings Soedra
Norrby
September 22
13:00
Mjallby AIF
Brommapojkarna
13:00
Vasteraas SK
Degerfors
15:30
Halmstads BK
Trelleborgs FF
September 21
13:00
Karlstad BK
? - ?
IF Sylvia
13:00
Nykopings Bis
? - ?
Rynninge IK
September 22
11:00
Umea FC
? - ?
BK Forward
13:00
Bodens BK
? - ?
Gefle
13:00
FC Linkoping City
? - ?
Team TG FF
14:00
Carlstad United BK
? - ?
Akropolis IF
15:00
Sandvikens IF
? - ?
Karlslunds IF
15:00
Vasalunds IF
? - ?
Sollentuna FF
September 21
11:00
Lindome GIF
? - ?
Ljungskile SK
13:00
Tvaakers IF
? - ?
Aatvidaberg
14:00
Assyriska Turabdin IK
? - ?
Utsiktens BK
14:00
Torns IF
? - ?
Eskilsminne IF
September 22
15:00
FC Trollhattan
? - ?
Landskrona BoIS
15:00
IFK Vaernamo
? - ?
Skovde AIK
15:00
IK Oddevold
? - ?
Lunds BK
15:00
Kristianstad FC
? - ?
Oskarshamns AIK
September 17
FT
Orebro SK
3 - 2
IFK Norrkoping FK U21
FT
Vasteras
0 - 8
Syrianska FC
September 17
FT
IF Elfsborg
0 - 3
Falkenbergs FF
FT
IFK Varnamo
0 - 2
Kalmar FF
September 17
FT
Varbergs BoIS
4 - 1
Osters IF
September 18
FT
Utsiktens BK
3 - 2
Helsinborgs IF
September 21
13:00
Djurgardens IF Dff
? - ?
Goteborg FC
13:00
IF Limhamn Bunkeflo
? - ?
Kristianstads DFF
September 22
11:00
FC Rosengard
? - ?
KIF Orebro Dff
13:00
Pitea IF Dff
? - ?
Linkopings FC
15:00
Eskilstuna United
? - ?
Vittsjo Gik
September 23
17:00
Vaxjo DFF
? - ?
Kungsbacka Dff
August 21
AET
Gottne IF
Brommapojkarna
FT
Qviding FIF
Haecken
FT
Tvaaaakers IF
Trelleborgs FF
Postp.
Enskede IK
? - ?
AIK
FT
Eskilsminne IF
Norrby
FT
FC Gute
Dalkurd FF
FT
FC Rosengaard
Kalmar FF
FT
FC Trollhaettan
Halmstads BK
FT
FK Karlskrona
Oesters IF
FT
Forssa BK
Syrianska
FT
Gamla Upsala
Vaesteraas SK
FT
Husqvarna FF
Mjaellby
AET
IFK Lidingoe
GIF Sundsvall
FT
IFK Luleaa
Hammarby
FT
IFK Timraa
IFK Norrkoeping
AET
Karlstad BK
Sirius *
FT
Nykoepings BIS
Oerebro
FT
Raaslaetts SK
GAIS
FT
Sandvikens IF
IK Frej Taeby
FT
Sollentuna FF
Degerfors
FT
Utsiktens BK
Oergryte IS
AET
Torns IF
Joenkoepings Soedra
August 22
FT
Vaargaarda IK
Falkenbergs FF
FT
BK Astrio
IFK Gothenburg
AET
IK Gauthiod
Elfsborg
FT
Akropolis IF
Djurgaarden
FT
Dagsbergs IF
IK Brage
Postp.
IFK Vaernamo
? - ?
Malmoe FF
FT
Oskarshamns AIK
Helsingborg
Sweden - Cup
May 30
FT
Haecken
AFC Eskilstuna
Sweden - Cup:: group 1
March 2
FT
AIK
1 - 0
Oergryte IS
FT
Joenkoepings Soedra
Norrby
Sweden - Cup:: group 2
March 2
FT
IFK Norrkoeping
AFC Eskilstuna
FT
IFK Vaernamo
Assyriska Turabdin IK
Sweden - Cup:: group 3
March 2
FT
Degerfors
Oesters IF
FT
Malmoe FF
Falkenbergs FF
Sweden - Cup:: group 4
March 4
FT
Hammarby IF
Dalkurd FF
FT
Varbergs Bois
Eskilsminne IF
Sweden - Cup:: group 5
March 2
FT
Haecken
Brommapojkarna
FT
IK Brage
FC Rosengaard 1917
Sweden - Cup:: group 6
March 3
FT
Halmstads BK
Karlstad BK
FT
Oestersunds FK
Sirius
Sweden - Cup:: group 7
March 3
FT
Djurgaarden
Elfsborg
FT
IK Frej Taeby
Hassleholms IF
Sweden - Cup:: group 8
March 3
FT
GAIS
Nykopings Bis
FT
Oerebro
IFK Gothenburg